SEO - pozycjonowanie stron

SEO – pozycjonowanie stron internetowych to szereg działań, których celem jest dotarcie do użytkownika zainteresowanego Twoją ofertą. Specjalne działania pozwalają, jak to się fachowo mówi, zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Brzmi strasznie? Nie dla nas!

SEO-pozycjonowanie-stron

Wiele czynników - SEO - pozycjonowanie stron

Wyszukując interesujących informacji w Internecie użytkownik korzysta z tzw. fraz kluczowych, czyli specjalnych zwrotów, za pomocą których określa zakres wyszukiwania. Dzięki temu mechanizm wyszukiwarki może wyświetlić listę stron, które najlepiej dopasowane są do zapytania internauty. Dlatego tak ważne są treści umieszczane na stronie internetowej. Znajdujące się w niej frazy nakierowują roboty wyszukiwarek na odpowiednią stronę. Oczywiście cały proces jest dużo bardziej złożony i należy mieć świadomość, że frazy kluczowe to nie jedyny element ważny w pozycjonowaniu. Czynników tych jest naprawdę wiele, jak np. tempo ładowania strony, jej bezpieczeństwo czy użyteczność. Za ocenę przydatności strony odpowiadają roboty Googla, czyli specjalne mechanizmy, które sprawdzają stronę pod względem merytorycznej przydatności, jak i funkcjonalnych rozwiązań. Zatem nie jest wielką tajemnicą, że im lepszą ocenę uzyska strona w stosowanych algorytmach, tym wyżej zostanie uszeregowana w rankingu wyszukiwarki. Prawdopodobieństwo, że dotrze do odpowiedniej grupy użytkowników zwiększa się wraz ze wzrostem pozycji na liście.

W odróżnieniu do kampanii Google Ads, odpowiednio zaplanowane i wykonane pozycjonowanie pozwala osiągnąć wysokie pozycje w tzw. organicznych. To „bezpłatne” wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie jest obecnie obligatoryjnym elementem marketingu i reklamy każdego właściciela strony internetowej, któremu zależy na zaistnieniu w sieci.

Pozycjonowanie stron internetowych, aby było skuteczne, nie może być zbiorem przypadkowych czynności. Najlepszym rozwiązaniem jest powierzyć realizację zadania specjalistom, takim jak my. Wiedza i doświadczenie w branży pozwalają nam obiektywnie ocenić stronę. I to nie tylko w kontekście odpowiedniego contentu, ale również jej struktury, linkowania wewnętrznego i zewnętrznego, poprawności kodu czy optymalizacji treści w kontekście działań SEO. Rozpoczynając działania związane z pozycjonowaniem wykonujemy w pierwszej kolejności audyt SEO. Pozwala on wskazać ewentualne niedoskonałości, które mogą przełożyć się na skuteczność działania. Dzięki rzetelnie wykonanemu audytowi zyskujemy ogromną wiedzę na temat strony, potrafimy ocenić potencjał witryny, a także poprawić ewentualne błędy, tym samym niwelując niekorzystne skutki na samym początku drogi do TOP 10..

Frazy i konkurencja, a SEO - pozycjonowanie stron

Pozycjonując strony WWW dokładnie dobieramy frazy kluczowe, aby były one dopasowane do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Bardzo ważnym elementem, do którego przywiązujemy ogromną wagę planując działania jest także analiza działań konkurencji. Wszystkie te elementy pozwalają jeszcze lepiej doprecyzować plan skutecznego pozycjonowania Twojej strony.

Zapraszamy Cię do kontaktu. Przygotujemy ofertą dla Twojej działalności. Uszytą na miarę potrzeb i możliwości.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Bartosz Walczak

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek
900-1700

Adres:
Żołnierzy Września 32/4,
55-100 Trzebnica

Formularz kontaktowy